Menu

O nás

Restaurace Brondo je na první pohled nenápadná restaurace skrytá v bloku bytového komplexu. Když však vstoupíte dovnitř, okamžitě si Vás získá příjemným prostředím, kde se bude cítit příjemně jak dvojice na rande, tak parta přátel při večeři s pár skleničkami navrch 🙂 Nabídka je široká.

Restaurace Brondo vznikla na tomto místě v prostorách Steak baru Kaskáda před dvěma lety. Od června 2019 má nového majitele, který přináší řadu novinek. „Chceme, aby si lidé přišli na své v průběhu celého dne. K obědu si dát rychlé a dobré polední menu, po obědě pakskvělou kávičku a lahodný dezert a pak večer se zastavit trochu popít a něco dobrého k tomu zakousnout,“ říká s úsměvem spolumajitel restaurace Jan Balej.

Ve všední dny restaurace nabízí minimálně pět poledních menu a jedno až dvě polední menu také o víkendu. Mimo to mají hosté k dispozici stálý jídelní lístek, kde najdou klasiky jako vepřový řízek, smažený sýr nebo nejrůznější steaky. „Nejčastěji si hosté objednávají pořádný kus masa, takže nejvíc jdou na odbyt hovězí steaky, ale dost často si dávají i vepřovou krkovičku nebo kuřecí. Zpravidla s hranolkami, pepřovou omáčkou či česnekovým dipem,“ prozrazuje Balej.

Zatím si hosté k pivu dávají hlavně steaky. Restaurace Brondo však chystá nové večerní menu, kde najdete například výborný tvarůžkový tatarák, kuřecí křidýlka, koleno, žebírka nebo křupavou domácí pizzu. 

„Chceme nově udělat takové večerní menu, kde budou jídla, která se báječně hodí třeba právě k pivu. Například utopence nebo nakládaný hermelín, ale třeba také žebra, kolena, pikantní kuřecí křidýlka nebo hovězí či tvarůžkový tatarák“, popisuje Balej. A věřte mi, že pokud ochutnáte místní tvarůžkový tatarák, budete se sem na tuto hanáckou laskominu vracet opakovaně. Součástí tohoto večerního menu bude také rozsáhlá nabídka pizz, kterou zde připravují z vlastního těsta s vlastním rajčatovým základem. A pro milovníky pizzy je připraveno také několik výhodných akcí. Například pokud přijdete na pizzu od 19:00 do 20:00, všechny stojí 99 korun. V průběhu celého dne máte ke třem pizzám čtvrtou zdarma nebo ke dvěma třetí za 50 korun (a to i u rozvozu !).

V nabídce je nyní přes dvacet druhů pizz, včetně hitu „Udělej si sám“, kde si můžete zvolit pět ingrediencí podle svého gusta. Všechny pizzy si navíc můžete nechat dovézt až k vám domů. 

K dobrému jídlu patří neodmyslitelně také dobré pití. Jako jedna z mála hospod v Olomouci máme v Brondo na čepu pivo Zubr. Ochutnat tu můžete jedenáctku Grand nebo dvanáctku Gradus. V nabídce je také řada domácích limonád, včetně trendy levandulové.  Zajít si sem můžete také na kávu, na mlýnku jsou dvě kávy z pražírny Delux, a to Guatemala či stoprocentní Arabica. Nově jsme navázali spolupráci s cukrárnou Sladký Méďa, která se nachází tady za rohem. V nabídce tak máme každý den několik dezertů, a pokud u nás plánujete oslavu, můžete si nechat udělat také narozeninový dort.

Když se vše dělá s radostí, hostům chutná hned lépe. Usměvavá kvalitní obsluha je v Brondu samozřejmostí.

Prostor je ideální také na pořádání narozeninových oslav či firemních večírků. Pokud máte zájem i vy, neváhejte nás kontaktovat.